Nie ulega wątpliwości, że pożyczka na PIT to jeden z łatwiejszych sposobów na uzyskanie dodatkowego wsparcia finansowego. Takie zobowiązanie bierze się szybko i przy minimum formalności. Instytucje pozabankowe maksymalnie upraszczają proces ubiegania się o pożyczki, ale również proces weryfikacji wiarygodności i wypłacalności potencjalnego klienta. Dowiedz się, czym charakteryzują się pożyczki na PIT, kto może takie zaciągać i czy tego rodzaju zobowiązania zawsze są opłacalne. Kompendium wiedzy w tym zakresie prezentują doświadczeni doradcy finansowi z Finanse dla Ciebie.

Dorota ma ponad 15 letnie doświadczenie w bankowości i na stanowiskach kierowniczych w kilku bankach w Polsce. Specjalizuje się w efektywnym prowadzeniu negocjacji na szczeblach decyzyjnych. Gwarantuje indywidualne i profesjonalne podejście do każdego Klienta i jego problemów. Specjalizacją Doroty są "trudni" klienci na granicy zdolności kredytowej. Ma na swoim koncie wiele pozytywnie rozpatrzonych wniosków kredytowych dla Klientów, którzy uważali, że nie da im się pomóc.
Dorota
Latest posts by Dorota (see all)

  Czym jest pożyczka na PIT?

  Pożyczka, która jest dostępna dzięki weryfikacji deklaracji podatkowej klienta, cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to zobowiązanie, które umożliwia otrzymanie dodatkowych środków jeszcze tego samego dnia, nawet w ciągu 15 minut. Wszystko dlatego, że roczne zeznanie podatkowe PIT zastępuje standardowe dokumenty, które jeszcze do niedawna musiał dostarczać przyszły pożyczkobiorca, aby móc podjąć współpracę z instytucją pozabankową. PIT z powodzeniem może zastąpić zaświadczenie o zatrudnieniu oraz wysokości generowanych dochodów, a nawet weryfikację klienta poprzez analizę raportu BIK.

  Warto dodać, że pożyczka na PIT udzielana jest na dowolny cel, natomiast każda firma pożyczkowa realizuje własną politykę współpracy z pożyczkobiorcami, dlatego warunki takich zobowiązań znacznie się od siebie różnią.

  Pożyczki na PIT bez wychodzenia z domu

  Większość instytucji pozabankowych udostępnia opcję ubiegania się o finansowe wsparcie za pośrednictwem internetu. Pożyczki na PIT można zaciągać, korzystając z elektronicznego wniosku. Wystarczy wpisać w odpowiednie rubryki swoje dane osobowe, adres e-mail, numer telefonu do kontaktu, numer konta bankowego oraz wartość wygenerowanych przychodów wyliczonych w rozliczeniu PIT. Załącznikiem do wniosku może być zeznanie podatkowe.

  Jak znaleźć najtańszą pożyczkę na PIT?

  Współczesny klient instytucji pozabankowej ma coraz większe wymagania. Chce, aby zobowiązanie pożyczkowe było brane nie tylko łatwo i przy minimum formalności, ale przede wszystkim, aby nie generowało wysokich kosztów. Najlepszą opcją jest darmowa pożyczka na PIT. Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak. Doradcy finansowi potwierdzają, że bez problemu udaje się znaleźć ofertę bezpłatnego wsparcia finansowego. Pożyczka na PIT może być bezkosztowa, wystarczy, że wybierzesz ofertę z RRSO 0%. Zwracaj uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale również na wszelkie dodatkowe koszty. Instytucja pozabankowa coraz częściej rezygnuje z prowizji za rozpatrzenie wniosku o pożyczkę oraz z prowizji za udzielenie środków.

  Z pomocą przychodzą nie tylko doświadczeni doradcy, ale również łatwo dostępne w sieci narzędzia. Aby móc wybrać zobowiązanie, które nie będzie generowało opłat, porównaj propozycje instytucji pozabankowych dzięki rankingom pożyczek na PIT. Oszacuj też opłaty, wykorzystując kalkulator pożyczek. Pamiętaj, że bezpłatna pożyczka jest dostępna, ale tylko wtedy, kiedy będziesz wywiązywać się z warunków podpisanej umowy. Chodzi przede wszystkim o spłatę miesięcznych rat w wyznaczonym harmonogramie.

  Czy pożyczka na PIT jest opłacalna?

  Każde zobowiązanie finansowe może być opłacalne, jeśli spełnia indywidualne potrzeby pożyczkobiorcy i zachowuje jego płynność finansową. Oprócz preferencyjnych warunków współpracy z wybraną firmą pożyczkową, pod uwagę należy brać również własne oczekiwania. Zawsze dobrze jest odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno finansowe wsparcie jest niezbędne? Okazuje się, że łatwy dostęp do pieniędzy coraz częściej wywołuje decyzje zbyt impulsywne i nieprzemyślane, które mogą prowadzić do tzw. spirali długów. Pożyczka na PIT może okazać się “ostatnią deską ratunku” w ramach konieczności wdrożenia procesu oddłużania, kiedy należy spłacić inne zobowiązania, ale pożyczkobiorca musi mieć świadomość, że kolejne zobowiązanie również będzie trzeba regulować. Pożyczka na PIT jest opłacalna, jeśli pożyczkobiorca wciąż utrzymuje płynność finansową i sprawnie zarządza własnym budżetem.