Osoby, które planują zaciągnąć zobowiązanie finansowe, najczęściej zwracają uwagę na koszty kredytu czy pożyczki pozabankowej. Polakom zależy, aby finansowe wsparcie generowało jak najmniejsze opłaty. Niestety, nie każdy wie, jak zweryfikować pod tym kątem pojawiające się na rynku oferty. Okazuje się, że jest to naprawdę proste. Z pomocą przychodzą doradcy Finanse Dla Ciebie oraz dedykowane narzędzie, jakim jest kalkulator kredytowy. Dowiedz się, jak oszacować koszty zobowiązania, aby wybrać to najlepsze, dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości spłaty.

Jak działa kalkulator kredytowy?

To intuicyjne narzędzie, z którego skorzystasz bezpłatnie i to bez konieczności wychodzenia z domu. Kalkulator kredytowy dostępny jest online, a jego obsługa jest naprawdę prosta. Dzięki niemu wyliczysz nie tylko wartość miesięcznej raty, ale też całkowite koszty zobowiązania, jakie planujesz zaciągnąć. Na tej podstawie możesz podjąć racjonalną decyzję w zakresie najlepszej, najbardziej opłacalnej opcji finansowego wsparcia.

Jeśli połączymy samodzielne wykorzystanie kalkulatora kredytowego dla weryfikacji różnych zobowiązań bankowych i pozabankowych z profesjonalnym doradztwem pośredników finansowych z Finanse Dla Ciebie, okaże się, że już niedługo będziesz cieszyć się kredytem lub pożyczką, które są “szyte na miarę” Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości spłaty. Pamiętaj również, że kalkulator kredytowy pozwoli oszacować Twoją zdolność kredytową. Dzięki temu dowiesz się, czy w ogóle masz szansę na współpracę z bankiem.

Co istotne, specjaliści rynku finansowego zawsze znajdą korzystne rozwiązanie, aby nawet klienci w najtrudniejszej sytuacji finansowej mogli uporać się z brakiem środków czy rosnącymi długami.

Jak korzystać z kalkulatora kredytowego?

Jakie informacje uzyskasz dzięki skorzystaniu z kalkulatora kredytowego? Przede wszystkim dowiesz się:

 • Jakie koszty poniesiesz wraz ze spłatą każdej, miesięcznej raty?
 • Jakie koszty całkowite poniesiesz w całym okresie współpracy z bankiem czy firmą pożyczkową?
 • Czy masz szansę otrzymać zobowiązanie finansowe?
 • Jakie warunki oferuje co najmniej kilka konkurencyjnych instytucji, aby wybrać najlepszą opcję?
 • Który kredyt czy pożyczka pozabankowa to zobowiązania najbardziej opłacalne pod względem finansowym?

Aby móc uzyskać wszystkie te informacje, które są przecież niezbędne do podjęcia decyzji w ramach wyboru najbardziej opłacalnego zobowiązania finansowego, sprawdź, jak korzystać z kalkulatora kredytów czy kalkulatora chwilówek.

Zadanie jest banalnie proste. Aby kalkulator w kilka chwil wykonał podstawową symulację kosztów, w poszczególne rubryki musisz wpisać dane, takie jak:

 • całkowita wartość zobowiązania, które chcesz nabyć,
 • okres współpracy lub liczba miesięcznych rat, w których chcesz spłacać kredyt lub pożyczkę bez utraty płynności finansowej.

Tyle wystarczy, aby kalkulator dokonał analizy podstawowych kosztów, potencjalny klient nie musi znać się na finansach, aby ocenić, czy opłaty związane ze współpracą z danym bankiem czy instytucją pozabankową są dla niego opłacalne i możliwe do regulowania.

Kalkulator kredytowy i wsparcie doradców z Finanse Dla Ciebie

Pamiętaj, że chociaż doradcy z Finanse Dla Ciebie stale współpracują z najlepszymi instytucjami bankowymi i pozabankowymi oraz na bieżąco analizują najlepsze oferty, to jednak wynik, jaki podaje kalkulator kredytów w zakresie wysokości miesięcznych rat czy całkowitych kosztów zobowiązania (wskaźnik RRSO), jest jedynie szacowany. Oczywiście, pozwala poznać indywidualną sytuację i podjąć decyzję w zakresie wyboru instytucji bankowej lub pozabankowej, jednak najlepszym rozwiązaniem zawsze jest dodatkowe wsparcie doradcy.

Ekspert przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, pozna Twoje potrzeby, oceni sytuację finansową i zaproponuje indywidualnie dopasowane oferty. Co więcej, doradca pomoże Ci przejść cały proces uzyskiwania zobowiązania, znacznie zminimalizuje formalności, przyspieszy czas potrzebny na wypłatę środków. Odpowie też na wszelkie pytania i wyjaśni wątpliwości w zakresie niezrozumiałych zapisów w umowie. Wszystko po to, aby wybrać elastyczny kredyt lub pożyczkę, zobowiązanie, które będzie pomocą na dogodnych warunkach spłaty.

Czynniki, które uwzględnia kalkulator kredytowy

Na wysokość miesięcznej raty oraz całkowitych kosztów kredytowych, jakie musi ponieść klient, wpływa co najmniej kilka czynników. Do tych najważniejszych zalicza się:

 • wartość zobowiązania,
 • okres współpracy z bankiem lub firmą pożyczkową (liczba miesięcznych rat),
 • rodzaj rat (stałe, malejące, rosnące),
 • oprocentowanie,
 • prowizja, jaką za udzielenie finansowego wsparcia pobierze bank lub instytucja pozabankowa,
 • inne koszty, które wpływają na wskaźnik RRSO, czyli całkowite koszty, jak odsetki karne narzucane za ewentualną zwłokę w spłacie rat czy konieczność prowadzenia płatnego konta do obsługi zobowiązania albo dodatkowe ubezpieczenie, jakie musi nabyć klient.

Wszystkie te kryteria powinny podlegać szczegółowej analizie i dopiero na jej podstawie możliwy jest wybór idealnego, taniego i komfortowego w spłacie zobowiązania.

Trzeba przyznać, że samodzielna weryfikacja każdej oferty po kolei może być wielce problematyczna, a przede wszystkim pracochłonna. Właśnie dlatego zaleca się korzystanie z kalkulatora kredytowego. Tego rodzaju proste w obsłudze narzędzie pozwoli poznać szacowane opłaty i podjąć wstępną decyzję. W kolejnym etapie wsparcie profesjonalnych doradców daje podstawy do tego, aby wnioskować o jeden, dopasowany do indywidualnych potrzeb kredyt czy pożyczkę.

Poznaj prognozę opłat

Musisz wiedzieć, że żadne zobowiązanie finansowe nie jest udzielane za darmo. Zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe są podmiotami komercyjnymi, których działalność jest prowadzona dla generowania zysków. Z pomocą kalkulatora kredytowego udaje się natomiast wybrać produkt, który będzie najtańszy i najbardziej komfortowy w spłacie ze wszystkich zobowiązań, jakie dostępne są aktualnie na rynku usług finansowych.

Jeśli planujesz zaciągnąć kredyt lub pożyczkę, wykorzystaj kalkulator kredytowy do wyliczenia prognozy miesięcznej raty i całkowitych kosztów. Dzięki temu otrzymasz jasny obraz swoich finansowych możliwości.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania

Wielu Polaków wciąż popełnia ogromny błąd, decydując się na zaciągnięcie zobowiązania jedynie na podstawie informacji o wysokości miesięcznej raty oraz oprocentowaniu, jakie nakłada bank czy instytucja pozabankowa. Zdaniem finansistów z Finanse Dla Ciebie to zbyt mało informacji, aby móc podjąć racjonalną decyzję.

Eksperci zwracają szczególną uwagę na wskaźnik RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), bo to właśnie on uwzględnia całkowite opłaty, jakie klient musi ponieść w związku z zaciągniętym zobowiązaniem. W tym przypadku uwzględnia się nie tylko wysokość miesięcznej raty oraz narzucane oprocentowanie, ale również wiele innych czynników. W skład RRSO może wchodzić również prowizja za udzielenie pożyczki czy kredytu, narzucane ubezpieczenie, jakie musi wykupić klient czy karne odsetki, jakie mogą być naliczane za ewentualną zwłokę w spłacie miesięcznych należności. Jednym słowem, są to wszystkie koszty, jakie poniesie klient w całym okresie współpracy z bankiem lub firmą pożyczkową.

Szczegółowych informacji w tym zakresie zawsze udziela profesjonalny doradca, dlatego współpraca z Finanse Dla Ciebie jest korzystna i pozwala wybrać najbardziej opłacalne zobowiązanie wedle indywidualnych preferencji. Taki kredyt, który generuje niskie koszty, to priorytet, aby uzyskać korzystne wsparcie finansowe, z którego spłatą bez problemu poradzi sobie każdy.

Harmonogram spłat na opłacalnych warunkach

Kalkulator kredytowy i wsparcie profesjonalistów, to optymalne rozwiązanie, aby móc cieszyć się opłacalnym zobowiązaniem. Szacowanie miesięcznych rat i RRSO oraz wybór najlepszych produktów finansowych poprzez weryfikację bieżących ofert, pozwala uzyskać dodatkowe pieniądze na miarę indywidualnych oczekiwań.

Już wiesz, dlaczego warto skorzystać z kalkulatora kredytów oraz pomocy Finanse Dla Ciebie? Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy albo skorzystaj z dedykowanej infolinii. Nasi doradcy są właśnie po to, aby pomóc Ci uzyskać finansowe wsparcie “szyte na miarę”. Do każdego klienta zawsze podchodzą indywidualnie, analizując bieżącą sytuację finansową i potrzeby. Szybko otrzymasz pożyczkę lub kredyt na dowolny cel, zobowiązanie celowe albo produkt, dzięki któremu wdrożysz skuteczny proces oddłużania. Wszystko po to, aby mieć stabilną sytuację finansową, spełniać swoje plany i marzenia bez wysokich kosztów dodatkowych. Konkurencja na rynku usług pożyczkowych i kredytowych jest tak ogromna, że każde zobowiązanie może być elastyczne, idealnie dobrane wedle własnych oczekiwań. Nie zwlekaj dłużej i zadbaj o swoją płynność finansową i pełny portfel już teraz.