Jedna, niższa rata. Właśnie takie zobowiązanie możesz uzyskać, korzystając z kredytu konsolidacyjnego dla firm. Konsolidacja pozwoli Ci odzyskać płynność finansową i lepiej zarządzać budżetem firmy. Unikniesz zaległych płatności, a wolne środki przeznaczysz na prowadzenie i rozwój swojego biznesu.

Dorota ma ponad 15 letnie doświadczenie w bankowości i na stanowiskach kierowniczych w kilku bankach w Polsce. Specjalizuje się w efektywnym prowadzeniu negocjacji na szczeblach decyzyjnych. Gwarantuje indywidualne i profesjonalne podejście do każdego Klienta i jego problemów. Specjalizacją Doroty są "trudni" klienci na granicy zdolności kredytowej. Ma na swoim koncie wiele pozytywnie rozpatrzonych wniosków kredytowych dla Klientów, którzy uważali, że nie da im się pomóc.
Dorota
Latest posts by Dorota (see all)

  Co to jest kredyt konsolidacyjny?

  Kredyt konsolidacyjny uznawany jest za jeden z produktów oddłużeniowych. Wszystko dlatego, że łączy wskazane przez kredytobiorcę zobowiązania, z których płatnościami sobie nie radzi. Nowy bank spłaca wzięte wcześniej przez klienta kredyty i ustanawia nowy produkt finansowy. Charakteryzuje się on znacznie lepszymi warunkami regulowania należności. Kredytobiorca może liczyć na wydłużony okres współpracy z instytucją bankową, dzięki czemu może liczyć na niższą, miesięczną ratę, aniżeli te, które spłatał dotychczas. Co więcej, poprawia się komfort współpracy z bankiem, ponieważ kredytobiorca musi pamiętać tylko o jednym terminie płatności. Powoduje to również, że lepiej zarządza własnym budżetem.

  Kredyt konsolidacyjny poprawia zdolność kredytową kredytobiorcy. Mniejsze koszty nowego zobowiązania stają się dogodne w spłacie, a klient w razie potrzeby może nawet dobrać dodatkowe środki.

  Jakie kredyty można konsolidować?

  Firmy mogą korzystać z różnych zobowiązań kredytowych, które są finansowym wsparciem w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Uzyskane środki mogą być wydatkowane na bieżące potrzeby biznesu, obowiązkowe płatności, na przykład względem urzędów, klientów czy kontrahentów. Pieniądze mogą służyć także w ramach strategii rozwojowej firmy, na przykład na zakup niezbędnych urządzeń i maszyn, samochodów czy w celu organizacji szkoleń zawodowych dla zatrudnionych pracowników.

  Instytucje bankowe oferują firmom różnego rodzaju kredyty, do tych najpopularniejszych zaliczają się:

  Co ważne, bez względu na rodzaj zaciągniętych zobowiązań, wszystkie można konsolidować na dogodnych warunkach współpracy, jeśli tylko kredyty są produktami oferowanymi przez banki.

  Kredyt konsolidacyjny jako produkt oddłużeniowy

  Okazuje się, że nie tylko osoby prywatne borykają się z problemami finansowymi. Kłopoty z utrzymaniem płynności finansowej mają również wszelkiego rodzaju firmy, zarówno te z wieloletnim doświadczeniem na rynku, jak i te, które dopiero stawiają swoje pierwsze, zawodowe kroki. Ponadto, kłopoty z pieniędzmi mogą mieć zarówno duże przedsiębiorstwa, ale też jednoosobowe działalności gospodarcze.

  Ratunek w postaci łatwo dostępnych kredytów dla firm bardzo często sprawia, że firma zaciąga co najmniej kilka takich zobowiązań. Nie wszystkie charakteryzują się dobrymi warunkami współpracy z bankami, przez co wywołują problemy z regularną spłatą rat. Warto też dodać, że stabilna sytuacja finansowa firm może zostać szybko stracona. Zmieniająca się dynamicznie sytuacja gospodarcza, pojawienie się konkurencji czy różnego rodzaju przypadki losowe mogą sprawić, że firma przestaje generować wystarczające na spłatę rat dochody.

  Kredyt konsolidacyjny dedykowany jest wszystkim firmom, które mają co najmniej dwa zobowiązania kredytowe i chcą zmienić warunki ich spłaty na lepsze, przede wszystkim bardziej opłacalne.

  Kredyt konsolidacyjny dla firm - korzyści

  Konsolidacja zobowiązań kredytowych, jakie zostały zaciągnięte przez firmę, pozwala uzyskać:

  • jedną, konieczną do spłaty ratę,
  • tani kredyt z niższymi, miesięcznymi płatnościami,
  • zobowiązanie na atrakcyjnych warunkach i bez dodatkowych opłat,
  • komfort współpracy z tylko jednym bankiem,
  • wydłużony czas spłaty,
  • lepszą zdolność kredytową firmy,
  • stabilną sytuację finansową firmy,
  • mniejsze ryzyko generowania zaległych płatności,
  • komfort w zakresie zarządzania własnym budżetem,
  • oszczędności niezbędne w celu prowadzenia i rozwoju biznesu.

  Które firmy mają szansę na kredyt konsolidacyjny?

  Kredyt konsolidacyjny dedykowany jest wszystkim firmom, które zmagają się z problemami finansowymi i nie radzą sobie z miesięcznymi płatnościami. Jeśli prowadzisz własny biznes i zauważasz kłopot z utrzymaniem płynności finansowej albo nie jesteś w stanie generować dochodów niezbędnych w celu rozwoju działalności, dobrym rozwiązaniem może być właśnie konsolidacja zobowiązań, które już zaciągnąłeś.

  Reaguj natychmiast, zanim jeszcze Twoja firma zacznie tonąć w długach. Na pewno doskonale wiesz, jak trudno zbudować wiarygodność w branży i jak szybko można ją niestety stracić. Firmy, które mają zaległe płatności albo opóźniają terminy zapłaty koniecznych rat, tracą zdolność kredytową i psują historię kredytową. O złej sytuacji finansowej szybko dowiadują się również biznesowi partnerzy, którzy niekoniecznie chcą podejmować współpracę z niewypłacalnymi kontrahentami.

  Musisz zapobiec takiej sytuacji. Zaciągnij kredyt konsolidacyjny wtedy, kiedy tylko zauważysz problemy z płatnościami, a nie, kiedy już staniesz się niewypłacalnym dłużnikiem.

  Pamiętaj również, że nie wszystkie banki chcą współpracować z firmami, które są niewiarygodne.

  Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc wziąć kredyt konsolidacyjny?

  Każda instytucja bankowa skrupulatnie weryfikuje zdolność i historię kredytową swoich potencjalnych klientów. Banki podejmują współpracę z tylko wypłacalnymi i wiarygodnymi kredytobiorcami.

  Aby kredyt konsolidacyjny mógł zostać udzielony, analitycy kredytowi wygenerują raport BIK, aby sprawdzić historię kredytową czy inne koszty stałe firmy. Jeśli przedsiębiorstwo ma już długi albo reguluje miesięczne płatności z opóźnieniem, może nie mieć szans na współpracę w ramach konsolidacji zobowiązań.

  Niezbędne będą też dokumenty świadczące o generowanych dochodach działalności gospodarczej, banki bardzo często dokonują także analizy wpływów na konto firmowe.

  Istotną informacją jest to, że większość banków nie udziela kredytu konsolidacyjnego firmom, które wpadły już w spiralę długów, ale tylko tym, które są zagrożone wystąpieniem tego negatywnego zjawiska. Właśnie dlatego konsolidacja uznawana jest za produkt oddłużeniowy i finansowe wsparcie, które ratuje biznes przed bankructwem.

  Dodatkowe bonusy, na jakie można liczyć, biorąc kredyt konsolidacyjny

  Dłuższy okres współpracy z bankiem w ramach konsolidacji sprawia, że miesięczne raty stają się mniejsze, a więc znacznie bardziej komfortowe w spłacie. Ale to nie wszystkie zalety, na jakie może liczyć firma, decydując się na połączenie kilku kredytów.

  Konsolidacja udzielana jest bardzo często bez dodatkowych opłat czy prowizji dla banku. Ponieważ zdolność kredytowa firmy ulega poprawie, ta ma szansę dobrać dodatkowe środki, jeśli takie są dla niej niezbędne na dowolny cel. Warto również podkreślić, że instytucje bankowe oferują kredyty konsolidacyjne dla firm na naprawdę elastycznych warunkach, w tym z możliwością zawieszania rat w razie takiej potrzeby czy dobierania dodatkowych produktów bankowych, które usprawniają zarządzanie finansami prowadzonej działalności biznesowej.

  Należy też wiedzieć, że kredyt konsolidacyjny dla firm, który można znaleźć w aktualnych ofertach różnych banków, udzielany jest na znacznie atrakcyjniejszych warunkach, niż zobowiązania brane jeszcze kilka lat czy nawet kilka miesięcy temu. Sytuacja na rynku usług bankowych zmienia się diametralnie, a rosnąca konkurencja sprawia, że instytucje bankowe muszą wręcz walczyć o każdego klienta.

  Jak skonsolidować firmowe kredyty?

  Sam proces konsolidacji jest prosty, a kredytobiorca musi jedynie wskazać zobowiązania kredytowe, które chce połączyć w jeden produkt finansowy. Oczywiście, musi również spełnić inne warunki, jakie stawia bank, na przykład przedstawić dokumenty potwierdzające generowane dochody.

  O ile proces konsolidacji realizuje nowy bank, to kłopot może pojawić się na etapie wyboru najlepszej oferty. Warto zwrócić uwagę na fakt, że każdy kredyt konsolidacyjny jest inny, a banki realizują własną politykę współpracy z klientami. Zawsze znaczenie mają również indywidualne potrzeby, oczekiwania, sytuacja finansowa oraz możliwości spłaty firmy. Może okazać się, że skonsolidować uda się nie wszystkie wskazane zobowiązania, a tylko te, których łączna wartość jest niższa.

  Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych firm

  Chociaż kredyt konsolidacyjny jest trudny do uzyskania dla firm, na których koncie ciąży zadłużenie, nie oznacza to, że jest całkowicie niemożliwy. Konsolidacja może być przeprowadzona również w przypadku opóźnień w płatnościach, przeterminowanych rat czy kiepskiej zdolności kredytowej firmy.

  Aby móc połączyć kilka kredytów firmowych w jedno zobowiązanie na atrakcyjnych warunkach i uzyskać tylko jedną ratę, należy najpierw porównać co najmniej kilka konkurencyjnych ofert. Z pomocą przychodzą doświadczeni doradcy finansowi, którzy zweryfikują potrzeby i możliwości firmy oraz dobiorą najlepsze rozwiązanie oddłużeniowe.

  Doskonałym narzędziem w ramach analizy różnych ofert bankowych jest również ranking kredytów konsolidacyjnych dla firm. To zestawienie, które porównuje kluczowe dla opłacalności zobowiązania czynniki, pozwalając wybrać najtańszą opcję. W rankingach zamieszczane są także informacje o warunkach, jakie stawiają banki, także tych, które dotyczą wiarygodności i zdolności kredytowej potencjalnych klientów.

  Zaciągnąłeś kilka różnych kredytów na prowadzoną firmę? Przestajesz radzić sobie z regulowaniem wszystkich rat? Męczy Cię pilnowanie różnych terminów płatności? Banki oferują korzystne kredyty konsolidacyjne dla firm. Dzięki takim zobowiązaniom zarządzanie budżetem swojego biznesu jest naprawdę proste, a zaoszczędzone na niższej racie środki można przeznaczyć na rozwój działalności.

  Nasz zespół

  Mamy wyłącznie pozytywne opinie

  Na podstawie 214 opinii.
  Patryk Grynfelder
  Patryk Grynfelder
  2022-09-18
  Zweryfikowana
  Gorąco polecam , Pan Dariusz I. Najlepszy specjalista z ciężkiej sytuacji z której myślałem że nie ma już wyjścia Pan Darek rozwiązał moje problemy , codzienny kontakt wsparcie i wszystko załatwione tak jak trzeba na najwyższym poziomie . 10/10 Polecam .
  Monika Lipska
  Monika Lipska
  2022-09-07
  Zweryfikowana
  Trafienie na Pana Rafała to było dla mnie wielkie szczęście. Pełen profesjonalizm, świetny kontakt. Ogromna wiedza, a przede wszystkim pomoc, dzięki której na dzień dzisiejszy mogę spać spokojnie. Żadna inna firma nie była w stanie mi pomóc, a szukałam chyba wszędzie. Polecam!
  Tom Nowy
  Tom Nowy
  2022-09-03
  Zweryfikowana
  Dzięki tej firmie, a szczególnie dzięki pomocy Pani Doroty, wyszedłem z kilkumiesięcznego przymusu zaciągania chwilówek praktycznie tego samego dnia, w którym dostawałem wypłatę. Pomoc Pani Doroty okazała się cudem, na który czekałem, ponieważ udało mi się przenieść całe zadłużenie do zwykłego banku na bardzo korzystnych warunkach. Polecam tę firmę każdemu, kto wpadł w spiralę pożyczkową i chciałby się z niej w końcu wydostać!
  Denis Gierojewski
  Denis Gierojewski
  2022-09-02
  Zweryfikowana
  Na tę firmę trafiłem w sumie przez przypadek, szukając pomocy. Był to pierwszy strzał i trafiony w 10! Chciałbym podziękować szczególnie Panu Arturowi Kuzioła, który zajął się moją sprawą. Byliśmy w stałym kontakcie, jeśli coś było nie jasne to Pan Artur od razu wyjaśniał o co chodzi i teraz mogę odetchnąć z ulgą. Serdecznie polecam!
  Arkadiusz Mielczarek
  Arkadiusz Mielczarek
  2022-08-31
  Zweryfikowana
  wszystko pozytywnie załatwione pełen profesjonalizm polecam pana RAFAŁA .D. w sprawach dla nas nie do ogarniecia JESZCZE RAZ DZIEKUJE
  Noemi
  Noemi
  2022-07-18
  Zweryfikowana
  Jeśli dobrze pamiętam to trzecia firma do której trafiłam z prośbą o pomoc. Wcześniejsze robiły tyle co sama próbowałam i mówiły, że nic nie da się zrobić. Jak się okazało z pomocą Pana Dariusza I. jednak się dało zrobić i to dużo. Współpraca na wysokim poziomie. Kontakt zawsze na bieżąco. Działanie w etapach, zawsze wiedziałam co robimy, ile to potrwa i co będzie dalej. Szybko, sprawnie i dodatkowo w przyjemnej atmosferze. Wszystkie pożyczki skonsolidowane. Jestem z daleka, podczas całego procesu musiałam tylko raz pojechać do siedziby firmy i również przemiło i przesympatycznie to wspominam :) Serdecznie dziękuję! :) Polecam każdemu!
  Michal Zagajski
  Michal Zagajski
  2022-07-07
  Zweryfikowana
  Dzięki pomocy Pana Rafa Doroszczuka moje życie stało się lepsze, nie muszę myśleć dzień w dzień jak spłacić dług. Psychicznie jestem zdrowy, gdyż wcześniej myślałem tylko o tym czy i jak spłacę wszystkie kredyty. Polecam z całego serca Pana Rafała, odbierał i doradzał mi o każdej porze dnia. Dziękuję jeszcze raz . Michał.

  Skontaktuj się z nami