Samochód jest podstawowym narzędziem prowadzenia każdej działalności gospodarczej. Jeśli Twojej firmy nie stać na zakup auta za gotówkę, możesz skorzystać z zewnętrznego źródła finansowania. Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz działać biznesowo, czy chcesz rozwinąć samochodową flotę, możesz ubiegać się o kredyt na samochód albo firmowy leasing samochodowy. Dowiedz się więcej już teraz.

Nowe firmy, które dopiero rozpoczynają swoją zawodową przygodę, mogą mieć spory problem, aby inwestować z własnych środków w firmowe auto. Rozwiązaniem może być kredyt lub leasing. Ta druga opcja wymaga znacznie mniej formalności, można zrealizować ją szybciej i na lepszych warunkach. Leasing dla nowych firm pozwala też zmniejszyć koszty prowadzonej działalności. Warto poznać szczegóły, aby móc cieszyć się rozbudowaną flotą samochodową.

Dorota ma ponad 15 letnie doświadczenie w bankowości i na stanowiskach kierowniczych w kilku bankach w Polsce. Specjalizuje się w efektywnym prowadzeniu negocjacji na szczeblach decyzyjnych. Gwarantuje indywidualne i profesjonalne podejście do każdego Klienta i jego problemów. Specjalizacją Doroty są "trudni" klienci na granicy zdolności kredytowej. Ma na swoim koncie wiele pozytywnie rozpatrzonych wniosków kredytowych dla Klientów, którzy uważali, że nie da im się pomóc.
Dorota
Latest posts by Dorota (see all)

  Znajdź najlepszą opcję finansowania służbowego samochodu

  Powszechną formą finansowego wsparcia na zakup samochodu w nowej firmie jest zaciągnięcie kredytu celowego w banku. Okazuje się jednak, że takie zobowiązanie wymaga licznych formalności, a każdy potencjalny klient jest skrupulatnie weryfikowany przez instytucję bankową. Sprawdzana jest jego zdolność i historia kredytowa. Znacznym utrudnieniem dla rozpoczęcia współpracy z bankiem może być brak zaciągniętych wcześniej zobowiązań, przez co bank nie ma pewności w zakresie wiarygodności i wypłacalności kredytobiorcy. Firma na początku swojej działalności może też nie generować wystarczających dochodów, aby móc swobodnie płacić miesięczne raty.

  Przed złożeniem wniosku o kredyt samochodowy dla firmy:

  • dokonaj kalkulacji możliwych do dogodnej spłaty miesięcznej raty,
  • oceń swoje możliwości i potrzeby w zakresie modelu i wartości auta,
  • przekonaj się, że kredyt samochodowy jest jedyną opcją na uzyskanie finansowego wsparcia.

  Drugą opcją, z której możesz skorzystać, jest leasing samochodowy dla nowych firm. To rozwiązanie pozwala uzyskać finansowanie samochodu na nieco lepszych warunkach, a miesięczne płatności można wrzucać w koszty prowadzonej działalności. Leasing nie wymaga również aż tak licznych formalności, a firma nie musi wykazywać aż tak dobrej zdolności i historii kredytowej.

  Kredyt samochodowy w banku

  Kredy na samochód oferowany przez banki jest zobowiązaniem celowym. Oznacza to, że kredytobiorca uzyskane środki musi przeznaczyć na wskazany konkretnie cel. Samochód może być nowy albo używany, pochodzić z komisu, od dealera samochodowego albo prywatnego właściciela. Co istotne, ogromną zaletą brania kredytu na samochód dla firmy jest to, że wybrany pojazd mechaniczny od razu staje się własnością kredytobiorcy. Oznacza to, że automatycznie jest dodatkowym zabezpieczeniem i minimalizuje ryzyko ewentualnej niewypłacalności. W razie finansowych tarapatów firma może samochód sprzedaż i tym samym uzyskać pieniądze na spłatę zaciągniętego zobowiązania.

  Pamiętaj jednak, że banki bardzo dokładnie sprawdzają zdolność i historię kredytową swoich klientów, dlatego nowa firma, która dopiero stawia pierwsze kroki na zawodowym rynku w danej branży, może nie mieć szans na współpracę. Podstawowym dokumentem, który świadczy zaś o wypłacalności firmy, jest zaświadczenie o wysokości generowanych dochodów czy rozliczenie roczne, a bank może również analizować wpływy na firmowym koncie. Generowany jest również raport BIK. Jeśli okaże się, że firma opóźnia płatności zaciągniętych zobowiązań albo posiada przeterminowane zadłużenie, raczej nie ma szans na uzyskanie kredytu samochodowego.

  Leasing samochodowy

  Alternatywą dla firm, które nie mają szans na kredyt bankowy albo nie mogą pozwolić sobie na zbyt długi czas oczekiwania na decyzję kredytową ze strony banku, mogą skorzystać z leasingu na dogodnych warunkach. Na takie wsparcie w celu nabycia samochodu do firmowej floty mogą liczyć również nowe firmy, które nie mają jeszcze żadnej historii kredytowej, przez co dla banków są niewiarygodne.

  Leasing oferowany jest na dogodnych warunkach i chociaż samochód nie staje się od razu własnością firmy, a ta może tylko z niego korzystać na ustalonych zasadach, to jednak coraz więcej działalności gospodarczych decyduje się na właśnie takie rozwiązanie. Co więcej, warto podkreślić, że leasingowany samochód można wykupić po zapłaceniu ostatniej raty na dogodnych warunkach, dzięki czemu stanie się własnością firmy i zasili służbową flotę aut. Czym wyróżnia się leasing dla nowych firm i tych, które w danej branży zdobyły już spore doświadczenie? Leasing:

  • pozwala zdobyć wsparcie w ramach konieczności nabycia firmowego auta szybko i przy minimum formalności,
  • jest dostępny dla znacznie większej ilości firm, również tych, które nie mają szans na kredyt bankowy,
  • umożliwia zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności biznesowej, ponieważ ratę leasingową w dużej części można odliczać,
  • daje szansę budowania i rozwijania floty służbowych aut wedle indywidualnych potrzeb biznesu, zwracając uwagę na markę czy przeznaczenie modelu samochodu.

  Kredyt samochodowy a leasing - poznaj główne różnice

  Ponieważ firmy mogą korzystać z różnych form finansowania aut, zasadnym wydaje się najpierw porównanie tych najlepszych opcji, aby móc wybrać dogodne rozwiązanie.

  Główna różnica pomiędzy kredytem bankowym a leasingiem samochodowym widoczna jest już na etapie wnioskowania o tego rodzaju zobowiązanie. W tym aspekcie znacząco wygrywa leasing, który udzielany jest szybko, przy minimum formalności, bez skrupulatnego sprawdzania zdolności kredytowej firmy.

  Różnice wynikają także z miesięcznych płatności i chociaż wydaje się, że kredyt celowy może być opcją nieco tańszą, to jednak raty leasingowe udaje się odliczać w znacznie większej części. Finalnie to właśnie leasing jest bardziej opłacalną opcją dla nowych firm i biznesów już prężnie działających na rynku.

  Kolejna ważna różnica wynika z zapisów o dogodnym korzystaniu z samochodu. O ile w przypadku kredytu celowego kredytobiorca od razu staje się jedynym właścicielem pojazdu i może nim w pełni swobodnie dysponować, tak umowa leasingowa świadczy jedynie o użyczeniu auta i zarządzania nim na określonych zasadach. Większość firm ma oczywiście możliwość wykupienia pojazdu na własność już po spłacie ostatniej raty, ale nie każdy przedsiębiorca z tej opcji korzysta. Bardzo często lepszym rozwiązaniem jest kolejny leasing i szansa na korzystanie z lepszego, nowszego samochodu.

  Chociaż kredyt samochodowy, jak i leasing samochodowy łączy jeden cel, to nie można traktować tych zobowiązań jako takie same czy nawet zbliżone. Współpraca z bankiem wygląda zupełnie inaczej niż z firmą leasingową, inne są również warunki podpisywanych umów. Coraz większa liczba podpisywanych tych, których istotą jest leasing, może świadczyć o tym, że dla działalności biznesowych jest to opcja korzystniejsza.

  Kto może się starać o leasing samochodowy?

  Leasing samochodowy to zobowiązanie, które kierowane jest do firm. Pozwala budować albo rozwijać samochodową flotę wedle indywidualnych potrzeb, preferencji i możliwości regulowania należności z tego tytułu każdej firmy.

  Co istotne, leasing samochodowy w większości przypadków mogą brać zarówno nowe firmy, jak i te, które działają w danym sektorze rynku już długo. Większego znaczenia nie ma również sytuacja finansowa działalności, zbędne są dodatkowe zabezpieczenia. Oczywiście, dochody firmy są ważne, natomiast do tych kwestii firmy leasingowe podchodzą znacznie bardziej liberalnie, niż banki. Może okazać się, że firma, która generuje niskie dochody, otrzyma leasing na samochód niższej klasy, natomiast rzadko kiedy spotyka się z całkowitą odmową.

  Leasing jest świetną opcją na zdobycie wsparcia w ramach możliwości korzystania ze służbowego auta, kiedy firma nie może albo nie chce przeznaczać na ten cel własnych środków. Często jest to rozsądna, dobrze przemyślana strategia finansowa, nawet kiedy prężnie działająca firma posiada spore oszczędności. Środki, które jednak nie zostają wydane na samochód, mogą być z korzyścią przeznaczone na zupełnie inne inwestycje.

  Jak wybrać dobry leasing dla nowych firm?

  Ponieważ na rynku usług leasingowych panuje ogromna konkurencja, zanim dojdzie do podpisania umowy, firma powinna porównać co najmniej kilka różnych ofert. Przedsiębiorca, który nie chce tracić czasu na samodzielne poszukiwania albo nie ma w tym zakresie wystarczającego doświadczenia ani wiedzy, może skorzystać z usług doświadczonych doradców finansowych. Eksperci przeprowadzą z nim szczegółowy wywiad, poznają sytuację finansową prowadzonej firmy i możliwości regulowania miesięcznych rat. Poznają również indywidualne potrzeby w zakresie korzystania z dobrze dopasowanego auta. Na tej podstawie dokonają analizy bieżących ofert i zaproponują najlepsze, najbardziej opłacalne opcje. Doradcy służą też merytorycznym wsparciem na każdym etapie nie tylko ubiegania się o leasing na auto, ale również spłaty leasingowych rat.

  Skorzystać można również z dostępnych w sieci rankingów aktualnych ofert leasingowych. To zestawienia, które porównują kluczowe dla atrakcyjności i opłacalności współpracy z firmą leasingową czynniki. Pod uwagę warto brać nie tylko koszty, ale też dodatkowe bonusy, na jakie może liczyć firma. Warto wiedzieć, że firmy leasingowe bardzo często oferują dodatkowo rabaty u swoich biznesowych partnerów, cyklicznie organizują także specjalne promocje cenowe.

  Nasz zespół

  Mamy wyłącznie pozytywne opinie

  Na podstawie 214 opinii.
  Patryk Grynfelder
  Patryk Grynfelder
  2022-09-18
  Zweryfikowana
  Gorąco polecam , Pan Dariusz I. Najlepszy specjalista z ciężkiej sytuacji z której myślałem że nie ma już wyjścia Pan Darek rozwiązał moje problemy , codzienny kontakt wsparcie i wszystko załatwione tak jak trzeba na najwyższym poziomie . 10/10 Polecam .
  Monika Lipska
  Monika Lipska
  2022-09-07
  Zweryfikowana
  Trafienie na Pana Rafała to było dla mnie wielkie szczęście. Pełen profesjonalizm, świetny kontakt. Ogromna wiedza, a przede wszystkim pomoc, dzięki której na dzień dzisiejszy mogę spać spokojnie. Żadna inna firma nie była w stanie mi pomóc, a szukałam chyba wszędzie. Polecam!
  Tom Nowy
  Tom Nowy
  2022-09-03
  Zweryfikowana
  Dzięki tej firmie, a szczególnie dzięki pomocy Pani Doroty, wyszedłem z kilkumiesięcznego przymusu zaciągania chwilówek praktycznie tego samego dnia, w którym dostawałem wypłatę. Pomoc Pani Doroty okazała się cudem, na który czekałem, ponieważ udało mi się przenieść całe zadłużenie do zwykłego banku na bardzo korzystnych warunkach. Polecam tę firmę każdemu, kto wpadł w spiralę pożyczkową i chciałby się z niej w końcu wydostać!
  Denis Gierojewski
  Denis Gierojewski
  2022-09-02
  Zweryfikowana
  Na tę firmę trafiłem w sumie przez przypadek, szukając pomocy. Był to pierwszy strzał i trafiony w 10! Chciałbym podziękować szczególnie Panu Arturowi Kuzioła, który zajął się moją sprawą. Byliśmy w stałym kontakcie, jeśli coś było nie jasne to Pan Artur od razu wyjaśniał o co chodzi i teraz mogę odetchnąć z ulgą. Serdecznie polecam!
  Arkadiusz Mielczarek
  Arkadiusz Mielczarek
  2022-08-31
  Zweryfikowana
  wszystko pozytywnie załatwione pełen profesjonalizm polecam pana RAFAŁA .D. w sprawach dla nas nie do ogarniecia JESZCZE RAZ DZIEKUJE
  Noemi
  Noemi
  2022-07-18
  Zweryfikowana
  Jeśli dobrze pamiętam to trzecia firma do której trafiłam z prośbą o pomoc. Wcześniejsze robiły tyle co sama próbowałam i mówiły, że nic nie da się zrobić. Jak się okazało z pomocą Pana Dariusza I. jednak się dało zrobić i to dużo. Współpraca na wysokim poziomie. Kontakt zawsze na bieżąco. Działanie w etapach, zawsze wiedziałam co robimy, ile to potrwa i co będzie dalej. Szybko, sprawnie i dodatkowo w przyjemnej atmosferze. Wszystkie pożyczki skonsolidowane. Jestem z daleka, podczas całego procesu musiałam tylko raz pojechać do siedziby firmy i również przemiło i przesympatycznie to wspominam :) Serdecznie dziękuję! :) Polecam każdemu!
  Michal Zagajski
  Michal Zagajski
  2022-07-07
  Zweryfikowana
  Dzięki pomocy Pana Rafa Doroszczuka moje życie stało się lepsze, nie muszę myśleć dzień w dzień jak spłacić dług. Psychicznie jestem zdrowy, gdyż wcześniej myślałem tylko o tym czy i jak spłacę wszystkie kredyty. Polecam z całego serca Pana Rafała, odbierał i doradzał mi o każdej porze dnia. Dziękuję jeszcze raz . Michał.

  Skontaktuj się z nami