Zaciągnij pożyczkę długoterminową i spłacaj zobowiązanie finansowe z zachowaniem płynności finansowej. Pożyczkę od instytucji pozabankowej uzyskasz szybko i przy minimum formalności, zawsze na dogodnych i tanich warunkach spłaty. Skorzystaj z doświadczenia profesjonalnych doradców finansowych, którzy wybiorą dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Dowiedz się więcej już teraz, dlaczego pożyczki długoterminowe stanowią ogromną konkurencję dla tradycyjnych kredytów bankowych.

Kompetentny specjalista od kredytów bankowych, w szczególności hipotecznych oraz gotówkowych, której wiedza wzbogaca cały zespół. Ponad jedenaście lat nieprzerwanego doświadczenia w branży kredytowej przekłada się na skutecznośći fachowość w uzyskiwaniu wnioskowanych przez klientów kwot kredytów, przy jednoczesnym zachowaniu rzetelnego spojrzenia na sytuację klienta i szybkim przedstawieniu możliwych najlepszych ofert i dróg postępowania. Klienci doceniają poczucie pewnościi oszczędność własnego czasu, uzyskane dzięki wsparciu Kasi w całym procesie kredytowym.
Katarzyna

Co to jest pożyczka długoterminowa?

Pożyczka długoterminowa to taka, którą pożyczkobiorca spłaca w miesięcznych ratach w określonej w umowie liczbie. Zasada jest prosta, im większa jest wartość finansowego wsparcia, tym spłata zobowiązanie może nastąpić poprzez regulowanie większej liczby miesięcznych płatności. Należy przy tym zauważyć, że im większa jest liczba rat, tym klient lepiej radzi sobie z zachowaniem płynności finansowej, a koszty zobowiązania nie wpływają negatywnie na zarządzanie jego budżetem.

Przeciętna pożyczka pozabankowa brana jest na maksymalnie 10 tysięcy złotych i spłacana jest w ciągu 12 miesięcy. Niektóre instytucje pozabankowe oferują zobowiązania nawet na 60 rat. Im więcej miesięcznych płatności, tym są one niższe. Należy przy tym zaznaczyć, że więcej rat najczęściej wiąże się z wyższymi kosztami całkowitymi, ponieważ każda miesięczna płatność składa się z raty kapitałowej oraz odsetkowej. Właśnie dlatego tak ważne jest skupienie uwagi na opłacalności tego rodzaju zobowiązania.

Na co można wziąć pożyczkę długoterminową?

Pożyczka spłacana w długim terminie najczęściej udzielana jest na znaczną wartość. Oznacza to, że pożyczkobiorca otrzymuje pokaźny “zastrzyk gotówki”, a środki może przeznaczyć na dowolny cel. Najczęściej takie zobowiązanie dzielone jest na realizację różnych celów. Pożyczka może być wzięta na spłatę innych zobowiązań, w tym przeterminowanych płatności albo na bieżące wydatki. Zobowiązania tego rodzaju mogą zostać przeznaczone na realizację indywidualnych potrzeb pożyczkobiorcy, na przykład remont mieszkania, zakup samochodu czy wakacje marzeń. Firma pożyczkowa nie ingeruje w to, na to otrzymane pieniądze wydaje klient.

Doradcy finansowi przyznają jednak, że łatwy dostęp do dodatkowych środków bardzo często wywołuje zbyt impulsywne decyzje w ramach współpracy z instytucją pozabankową. Nawet jeśli pożyczka długoterminowa charakteryzuje się opłacalnymi warunkami spłaty, to takie zobowiązania powinny zaciągać jedynie osoby, które są rzeczywiście w potrzebie, a decyzja o skorzystaniu z finansowego wsparcia została dokładnie przemyślana.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę długoterminową?

Ponieważ każda firma pożyczkowa realizuje własną politykę współpracy z potencjalnymi klientami, oferty finansowego wsparcia są różne. Klient, który potrzebuje pieniędzy “na już” z reguły zwraca uwagę na maksymalną wartość pożyczki, oprocentowanie oraz liczbę rat. To wciąż zbyt mało, aby móc wybrać “szyte na miarę” zobowiązanie, które jest dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz możliwości spłaty.

Z pomocą przychodzą doradcy finansowi, którzy na podstawie szczegółowego wywiadu z klientem przedstawiają najlepsze propozycje. Dokonują również kalkulacji kosztowej, aby móc skorzystać z tej najbardziej opłacalnej opcji. Jakie czynniki należy uwzględnić przy wyborze pożyczki długoterminowej? To przede wszystkim wskaźnik RRSO, który ujmuje całkowite opłaty, jakie będzie musiał ponieść pożyczkobiorca, wybierając konkretne zobowiązanie. W skład RRSO może wchodzić:

  • oprocentowanie,
  • prowizja za weryfikację wniosku o pożyczkę,
  • prowizja za uruchomienie wypłaty środków,
  • dodatkowe odsetki za ewentualną zwłokę w spłacie miesięcznych należności,
  • koszty ubezpieczenia, jeśli jest ono wymagane.

Pamiętaj, że nie zawsze pożyczka spłacana w długim terminie jest tą najlepszą. Czasem lepiej ustalić krótszy okres współpracy, aby szybciej regulować wszelkie należności. Z całą pewnością zobowiązanie spłacane w długim terminie daje jednak większy komfort zarządzania własnym budżetem, ponieważ niska wysokość rat nie wywołuje utraty płynności finansowej.

Dla kogo pożyczka długoterminowa?

Pożyczki spłacane w długim terminie mogą być brane tylko na sam dowód, ale w licznych przypadkach firma pożyczkowa weryfikuje wiarygodność i wypłacalność klienta, generując raport BIK, żądając wykonania przelewu weryfikacyjnego czy dostarczenia zaświadczenia o dochodach. Chodzi o to, aby zminimalizować ryzyko ewentualnej niewypłacalności klienta. Z drugiej strony, pożyczki, które wiążą się z długą współpracą z firmą pożyczkową, powinny brać tylko osoby, które są całkowicie pewne, że będzie je stać na spłatę rat, a dodatkowe płatności nie wywołają tzw. spirali długów.