Stan spoczynku zawodowego, czyli wieczne wakacje, to czas, w którym emeryci powinni wypoczywać i realizować codzienną aktywność przy zachowaniu optymalnego komfortu. Jeśli zdrowie na to pozwala, to właśnie czas na emeryturze jest tym idealnym na podróże czy realizowanie swoich pasji. Niestety, najczęściej portfel seniora nie do końca na to pozwala, a bieżące wydatki na rachunki, leki i żywność sprawiają, że część emerytów ledwo “wiąże koniec z końcem”. Z pomocą przychodzą instytucje pozabankowe, które oferują finansowe wsparcie na dowolny cel osobom, które zakończyły karierę zawodową i otrzymują świadczenie emerytalne. Doradcy finansowi pomagają wybrać zobowiązanie “szyte na miarę”. Dowiedz się więcej już teraz.

Specjalista z 20-letnim stażem pracy w bankowości oraz pośrednictwie finansowym. Pracował m.in. w Banku Millennium, Getin Bank oraz Deutsche
Bank. Świetnie orientuje się w procedurach oraz ofertach bankowych, dzięki czemu potrafi pomóc nawet przy najbardziej złożonych sprawach. Indywidualnie podchodzi do każdego Klienta, gdyż jak sam mówi, każdy przypadek jest inny i wymaga wnikliwej dokładnej analizy.
Sebastian
Latest posts by Sebastian (see all)

  Pożyczka dla emeryta - podstawowa charakterystyka

  Pożyczki dla emerytów to zobowiązania udzielane na preferencyjnych warunkach. Udzielane są seniorom, a ograniczeniem w ich przypadku nie jest tzw. próg wiekowy. Właśnie dlatego pożyczki pozabankowe są znacznie bardziej dostępne dla seniorów, aniżeli kredyty bankowe, które oferowane są osobom do maksymalnie 70 roku życia, o ile właśnie w tym wieku zostanie spłacona ostatnia rata zobowiązania.

  Co więcej, pożyczki dla emerytów gwarantują otrzymanie środków na dowolny cel. Senior może przeznaczyć pieniądze na bieżące rachunki, zakup leków i inne, również te niespodziewane wydatki. Środki pozwalają sfinansować wakacje czy pobyt w sanatorium, sprawdzają się też doskonale jako wsparcie w okresie świątecznym.

  Ponadto warto przytoczyć główne zalety pożyczek dla emerytów, w tym:

  • Błyskawiczna decyzja o przyznaniu pożyczki,
  • natychmiastowa wypłata środków,
  • minimalne formalności,
  • pieniądze zostają przelane na wskazany rachunek bankowy albo są dostarczane w formie gotówki,
  • wnioskowanie o zobowiązanie odbywa się online albo przez telefon.

  Wybierając pożyczkę dla emeryta “szytą na miarę” indywidualnych potrzeb i możliwości spłaty, jest to zobowiązanie tanie, które okazuje się finansowym wsparciem i nie prowadzi do utraty płynności finansowej.

  Jak znaleźć dobrą pożyczkę dla emeryta?

  Nie każdy senior zna wszystkie aktualne oferty szybkich pożyczek, dlatego z pomocą przychodzą profesjonalni doradcy, którzy świadczą kompleksowe usługi w zakresie wyboru najkorzystniejszej propozycji firm pożyczkowych oraz wsparcia na każdym etapie spłaty miesięcznych rat. Emeryci, którzy nie korzystają z zasobów internetu, mogą skorzystać z dostępnej infolinii i otrzymać środki w formie gotówki.

  Zanim do firmy pożyczkowej zostanie wysłany wniosek o pożyczkę dla emeryta, zawsze warto porównać co najmniej kilka konkurencyjnych względem siebie ofert. Należy wiedzieć, że każda instytucja pozabankowa realizuje własną politykę współpracy ze swoimi klientami i udziela pożyczki, które charakteryzują się różnymi kryteriami. Pod uwagę zawsze trzeba brać nie tylko oprocentowanie i wysokość miesięcznych rat. Ważne są również czynniki, takie jak:

  • Całkowite koszty pożyczki dla emerytów, czyli wskaźnik RRSO,
  • forma zaciągania zobowiązania,
  • czas na wydanie decyzji,
  • czas na wypłatę środków,
  • maksymalna wartość pożyczki,
  • maksymalny okres spłaty zobowiązania,
  • warunki, jakie musi spełnić pożyczkobiorca, aby otrzymać pożyczkę dla emeryta.

  Kto może otrzymać pożyczkę dla emerytów?

  Ograniczeniem nie jest próg wiekowy, ale nie oznacza to, że pożyczkę dla emeryta może otrzymać każdy. Instytucje pozabankowe żądają udokumentowania otrzymywania świadczenia emerytalnego, a dzięki stałym dochodom klient uznawany jest za w pełni wiarygodnego pożyczkobiorcę.

  Konieczne jest również wypełnienie wniosku o pożyczkę dla emeryta. Należy w nim wpisać dane z dowodu osobistego, podać adres zamieszkania, numer telefonu kontaktowego i numer konta bankowego do przelewu. Wyjątkiem są zobowiązania, które są wypłacane w postaci gotówki.

  Pożyczka dla emerytów przez internet

  Najpopularniejszą formą zaciągania szybkich pożyczek jest wnioskowanie o zobowiązanie online. Wypełnienie elektronicznego wniosku zajmuje dosłownie kilka minut, a jego weryfikacja następuje natychmiast. Dzięki temu senior może liczyć na otrzymanie środków nawet tego samego dnia. To również niezwykle wygodna forma ubiegania się o finansowe wsparcie, ponieważ pożyczkobiorca nie musi wychodzić z domu, aby otrzymać pieniądze. Należy podkreślić, że zaciąganie pożyczki przez internet jest całkowicie bezpieczne.

  Pożyczka dla emerytów przez telefon

  Seniorzy, którzy nie korzystają z internetu lub nie posiadają konta bankowego i wolą posługiwać się gotówką, mogą korzystać ze specjalnej infolinii. Dzięki temu pożyczka może być brana przez telefon, a środki zostają wypłacone w dowolnej placówce pocztowej albo bezpośrednio przez przedstawiciela firmy pożyczkowej, który przyjeżdża pod wskazany adres.