Kredyt refinansowy to najlepsze rozwiązanie, aby pozbyć się zobowiązań zaciągniętych na niekorzystnych warunkach. Doradcy z Finanse Dla Ciebie dobiorą dla Ciebie idealne refinansowanie. Szybko, tanio i przy minimum formalności.

Zobowiązania kredytowe zaciągnięte już jakiś czas temu, nie są dzisiaj spłacane na korzystnych warunkach. Charakteryzują się przede wszystkim wyższymi opłatami. Zdarza się również, że kredyt został wzięty na nieopłacalnych zasadach spłaty, z wysokim oprocentowaniem i dużymi kosztami dodatkowymi. Jeśli przestajesz radzić sobie z regulowaniem takich należności lub po prostu, chcesz zmienić kredyt na lepszy, skorzystaj z refinansowania. Zyskaj dobre warunki kredytowania.

Kompetentny specjalista od kredytów bankowych, w szczególności hipotecznych oraz gotówkowych, której wiedza wzbogaca cały zespół. Ponad jedenaście lat nieprzerwanego doświadczenia w branży kredytowej przekłada się na skutecznośći fachowość w uzyskiwaniu wnioskowanych przez klientów kwot kredytów, przy jednoczesnym zachowaniu rzetelnego spojrzenia na sytuację klienta i szybkim przedstawieniu możliwych najlepszych ofert i dróg postępowania. Klienci doceniają poczucie pewnościi oszczędność własnego czasu, uzyskane dzięki wsparciu Kasi w całym procesie kredytowym.
Katarzyna

Kredyt refinansowy z Finanse Dla Ciebie

Współpraca z doradcą z Finanse Dla Ciebie pozwoli Ci uzyskać optymalny komfort zarządzania własnym budżetem. Kredyt refinansowy zostaje dobrany, uwzględniając Twoje własne preferencje, potrzeby, ale i możliwości spłaty. Doświadczeni specjaliści:

 • dokonają analizy Twojej sytuacji finansowej oraz indywidualnych oczekiwań,
 • zweryfikują aktualne na rynku oferty,
 • dobiorą refinansowanie na najlepszych warunkach, z niższą ratą i dłuższym okresem spłaty,
 • oferują wsparcie na każdym etapie ubiegania się o kredyt refinansowy,
 • proponują pomoc merytoryczną już w trakcie spłaty nowego zobowiązania.

Zamień nieopłacalny kredyt na zobowiązanie tanie i komfortowe w spłacie. Zapytaj doradców z Finanse Dla Ciebie o kredyt refinansowy.

Czym jest kredyt refinansowy?

Refinansowanie kredytu, to nic innego, jak przeniesienie jednego zobowiązania do innego banku. Najczęściej taki proces jest opłacalny w przypadku kredytów zaciąganych na znaczną wartość i długi okres spłaty. Z reguły refinansowanie dotyczy kredytów hipotecznych, czyli tych udzielanych w celu nabycia nieruchomości, chociaż refinansować można także kredyty gotówkowe na dowolny cel.

Kredyt refinansowy pozwala uzyskać lepsze, znacznie tańsze warunki spłaty oraz komfort regulowania należności. Dzięki nowej ofercie kredytobiorca zachowuje płynność finansową i płaci miesięczne raty bez żadnego problemu.

Co istotne, refinansowanie pozwala pozbyć się dodatkowych produktów finansowych, które generował kredyt. Zobowiązanie mogło być zaciągnięte z obowiązkowym ubezpieczeniem czy innymi kosztami, których nowych bank zupełnie nie wymaga.

Refinansowy kredyt hipoteczny

To właśnie kredyt hipoteczny jest refinansowany najczęściej. Wszystko dlatego, że warunki takiego zobowiązania zmieniają się diametralnie, a kredyty wzięte jeszcze kilka lat temu, dzisiaj mogą być zupełnie nieopłacalne.

Procedura refinansowania kredytu hipotecznego przypomina zaciągnięcie nowego zobowiązania. Nowy bank weryfikuje zdolność kredytową klienta, a więc jego wiarygodność oraz wypłacalność. Dopiero na tej podstawie zostaje wydana decyzja o refinansowaniu. Jeśli jest pozytywna, uzyskane środki zostaną automatycznie przekazane na spłatę poprzedniego kredytu, a kredytobiorca od tej pory reguluje należności wobec nowego banku. Co więcej, nowy bank ustanawia na hipotece zabezpieczenie, a spłata kredytu hipotecznego odbywa się od tego momentu na podstawowych zasadach, ale na znacznie lepszych warunkach. Niższe raty, mniejsze koszty i wydłużony czas współpracy z instytucją bankową, to główne zalety, na jakie można liczyć, korzystając z kredytu refinansowego.

Refinansowanie z dodatkową gotówką

Co ciekawe, ponieważ kredyt refinansowy charakteryzuje się lepszymi warunkami spłaty, kredytobiorca odzyskuje zdolność kredytową. Niższe koszty, a więc mniejsze raty nowego zobowiązania sprawiają, że kredyt hipoteczny spłacany jest przy zachowaniu pełnej płynności finansowej kredytobiorcy. Klient banku jest więc nie tylko wypłacalny, ale także wiarygodny, dzięki czemu nierzadko może dobrać dodatkowe środki. Taka opcja sprawdza się, jeśli nieruchomość wymaga remontu albo kiedy kredytobiorca potrzebuje “zastrzyku gotówki” na wyposażenie mieszkania.

Refinansowy kredyt gotówkowy

W przypadku kredytów gotówkowych na dowolny cel refinansowanie jest możliwe, ale tylko w konkretnych przypadkach i nie każdy bank zgadza się na przeprowadzenie takiego procesu. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje zobowiązanie wobec instytucji bankowej zostanie zamienione na produkt z lepszymi warunkami spłaty, zgłoś się do doradcy z Finanse Dla Ciebie. Specjalista dobierze dla Ciebie najlepszą opcję refinansowania, aby nowy kredyt mógł być spłacany korzystnie.

Kredyt refinansowy czy kredyt konsolidacyjny - co wybrać?

Na rynku usług finansowych wciąż pojawiają się nowe oferty możliwości współpracy z bankami. Nic dziwnego, że przeciętny “Kowalski” nierzadko nie jest w stanie rozróżnić cech typowych dla każdego zobowiązania. Kredyt refinansowy bardzo często mylony jest z konsolidacją. Chociaż kredyty tego typu mają dawać finansowe wsparcie klientowi i niejako są produktami oddłużeniowymi, które pozwalają uzyskać lepsze, przede wszystkim tańsze warunki spłaty, to jednak znacznie się od siebie różnią.

O ile refinansowanie przeprowadzane jest w celu uzyskania bardziej opłacalnych zasad współpracy i spłaty miesięcznych rat w przypadku zmiany jednego zobowiązania (najczęściej kredytu hipotecznego) na nowe, tak konsolidacja polega na połączeniu w jeden produkt co najmniej kilku różnych kredytów.

Refinansowanie przeprowadza się jako zmianę jednego kredytu, który został udzielony w przeszłości na niekorzystnych warunkach. Konsolidacja łączy różne kredyty, w tym hipoteczne, gotówkowe, a nawet limity na kartach kredytowych, pozwalając tym samym odzyskać zdolność kredytową kredytobiorcy. Dzięki temu klient może sprawnie zarządzać własnym budżetem, bo od teraz spłaca już tylko jedną ratę.

Kto powinien skorzystać z kredytu refinansowego?

Kredyt refinansowy to oferta dla wszystkich klientów banków, którzy nie są zadowoleni z warunków udzielonego zobowiązania. Należy wziąć pod uwagę, że sytuacja w sektorze bankowym zmienia się bardzo dynamicznie, a wzrastająca konkurencja sprawia, że instytucje bankowe muszą walczyć o każdego klienta. Właśnie dlatego tym nowym, oferowane są nierzadko znaczne lepsze warunki współpracy, niż tym stałym, lojalnym.

Wysokie raty, mała liczba rat, dodatkowe koszty, wszystko to sprawia, że kredyt hipoteczny czy kredyt gotówkowy może być nieatrakcyjny i przyczynia się do utraty płynności finansowej. Kredyt refinansowy jest właśnie po to, aby kredytobiorca mógł uzyskać zadowalające warunki współpracy z instytucją bankową, a nawet generować z tego tytułu oszczędności.

Pamiętaj, że chcąc skorzystać z refinansowania kredytu, nowy bank ponownie sprawdzi Twoją zdolność kredytową. O takie zobowiązanie najlepiej ubiegać się, zanim zaczniesz generować przeterminowane płatności. Nawet niewielkie zadłużenie może niekorzystnie wpłynąć na historię kredytową, przez co instytucja bankowa odmówi współpracy.

Czy refinansowanie kredytu się opłaca?

Ponieważ każda instytucja bankowa realizuje własną politykę kredytową, przed podpisaniem umowy o refinansowanie kredytu należy porównać co najmniej kilka konkurencyjnych ofert. Właśnie dlatego świetną opcją jest współpraca z doradcą z Finanse Dla Ciebie, dzięki której to ekspert dobierze najlepsze rozwiązanie, zgodne z Twoimi indywidualnymi potrzebami oraz możliwościami spłaty.

Kredyt refinansowy jest opłacalny wtedy, kiedy całkowite koszty nowego zobowiązania są niższe, aniżeli spłata kredytu na dotychczasowych warunkach. Musisz wziąć pod uwagę, że nowy bank również może nałożyć dodatkowe opłaty, przez które refinansowanie stanie się zupełnie niekorzystne. Należy do nich:

 • prowizja za udzielenie kredytu,
 • opłata za spłatę dotychczasowego kredytu,
 • koszt związany z zabezpieczeniem nowego zobowiązania,
 • opłaty sądowe, które mogą wystąpić w przypadku zmiany hipoteki w księdze wieczystej.

Analiza wszystkich kosztów (wskaźnik RRSO) pozwoli Ci wybrać najbardziej opłacalną opcję refinansowania kredytu.

Refinansowanie kredytu - potrzebne dokumenty

Proces refinansowania przypomina zaciągnięcie nowego zobowiązania, więc od kredytobiorcy wymaga się potwierdzenia optymalnej wiarygodności i wypłacalności względem spłaty miesięcznych rat. Bank weźmie pod uwagę zdolność oraz historię kredytową, będzie wymagać zaświadczenia o zatrudnieniu i generowanych dochodach. Sprawdzi koszty stałe, wygeneruje raport BIK i dokona analizy wpływów na konto. Jeśli okaże się, że poprzedni kredyt nie był spłacany regularnie albo potencjalny kredytobiorca już wygenerował przeterminowane płatności, decyzja pozytywna w zakresie możliwości refinansowania raczej nie zostanie wydana. Na współpracę z instytucją bankową nie mają szans dłużnicy, ale również osoby niepracujące.

Nowy bank będzie potrzebował również dokumenty świadczące o warunkach spłaty dotychczasowego kredytu, w tym zaświadczenie o kwocie, jaka pozostała do zapłaty. Na tej podstawie sporządzi ofertę na lepszych, tańszych zasadach współpracy.

Kredyt refinansowy - podstawowe zalety

Możliwość skorzystania z atrakcyjniejszych warunków spłaty zobowiązania kredytowego, to oczywiście najważniejsza zaleta refinansowania. Należy jednak podkreślić, że walory przeniesienia kredytu do innego banku mogą być różne. To między innymi:

 • miesięczne płatności o niższej wartości,
 • wydłużenie okresu współpracy z bankiem,
 • poprawa sytuacji finansowej,
 • możliwość generowania oszczędności,
 • poprawa płynności finansowej,
 • możliwość dobrania dodatkowych środków.

Jak wygląda refinansowanie z Finanse Dla Ciebie?

Wybór korzystnej oferty, negocjacje z bankiem, spełnienie wszelkich formalności, to dla przeciętnego kredytobiorcy spory problem. Okazuje się, że nie każdy radzi sobie w sektorze bankowym na tyle dobrze, aby przeprowadzić refinansowanie samodzielnie. Co więcej, współpraca z doświadczonymi doradcami z Finanse Dla Ciebie daje pewność uzyskania najlepszych warunków współpracy z nowym bankiem.

Jak działa pośrednik finansowy z Finanse Dla Ciebie?:

 • przeprowadza z Tobą szczegółowy wywiad, poznaje Twoje możliwości finansowe oraz potrzeby,
 • analizuje warunki spłacanego na dotychczasowych warunkach kredytu,
 • weryfikuje aktualne oferty konkurencyjnych banków,
 • sporządza strategię refinansowania kredytu na najlepszych warunkach,
 • wykonuje symulację kosztową, przedstawiając atuty związane z opłacalnością refinansowania,
 • negocjuje warunki z instytucją bankową,
 • wspiera na każdym etapie, od pomocy w wypełnieniu wniosku o kredyt refinansowy, poprzez skompletowanie niezbędnych dokumentów, aż po spłatę ostatniej raty nowego zobowiązania.

Z doradcą z Finanse Dla Ciebie uzyskanie kredytu refinansowego jest naprawdę proste.

Wypełnij formularz kontaktowy albo skorzystaj z dostępnej infolinii. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, wytłumaczą, przedstawią najlepsze możliwości współpracy z bankami. Wszystko po to, żeby spłata zaciągniętych zobowiązań nie przyczyniła się do powstawania problemów z utrzymaniem płynności finansowej. Wręcz przeciwnie, dobrze dopasowane finansowe wsparcie jest nieocenioną pomocą, kredytobiorca zyskuje nie tylko komfort w zakresie zarządzania własnym budżetem, ale może nawet generować spore oszczędności.

Nasz zespół

Mamy wyłącznie pozytywne opinie

Na podstawie 214 opinii.
Patryk Grynfelder
Patryk Grynfelder
2022-09-18
Zweryfikowana
Gorąco polecam , Pan Dariusz I. Najlepszy specjalista z ciężkiej sytuacji z której myślałem że nie ma już wyjścia Pan Darek rozwiązał moje problemy , codzienny kontakt wsparcie i wszystko załatwione tak jak trzeba na najwyższym poziomie . 10/10 Polecam .
Monika Lipska
Monika Lipska
2022-09-07
Zweryfikowana
Trafienie na Pana Rafała to było dla mnie wielkie szczęście. Pełen profesjonalizm, świetny kontakt. Ogromna wiedza, a przede wszystkim pomoc, dzięki której na dzień dzisiejszy mogę spać spokojnie. Żadna inna firma nie była w stanie mi pomóc, a szukałam chyba wszędzie. Polecam!
Tom Nowy
Tom Nowy
2022-09-03
Zweryfikowana
Dzięki tej firmie, a szczególnie dzięki pomocy Pani Doroty, wyszedłem z kilkumiesięcznego przymusu zaciągania chwilówek praktycznie tego samego dnia, w którym dostawałem wypłatę. Pomoc Pani Doroty okazała się cudem, na który czekałem, ponieważ udało mi się przenieść całe zadłużenie do zwykłego banku na bardzo korzystnych warunkach. Polecam tę firmę każdemu, kto wpadł w spiralę pożyczkową i chciałby się z niej w końcu wydostać!
Denis Gierojewski
Denis Gierojewski
2022-09-02
Zweryfikowana
Na tę firmę trafiłem w sumie przez przypadek, szukając pomocy. Był to pierwszy strzał i trafiony w 10! Chciałbym podziękować szczególnie Panu Arturowi Kuzioła, który zajął się moją sprawą. Byliśmy w stałym kontakcie, jeśli coś było nie jasne to Pan Artur od razu wyjaśniał o co chodzi i teraz mogę odetchnąć z ulgą. Serdecznie polecam!
Arkadiusz Mielczarek
Arkadiusz Mielczarek
2022-08-31
Zweryfikowana
wszystko pozytywnie załatwione pełen profesjonalizm polecam pana RAFAŁA .D. w sprawach dla nas nie do ogarniecia JESZCZE RAZ DZIEKUJE
Noemi
Noemi
2022-07-18
Zweryfikowana
Jeśli dobrze pamiętam to trzecia firma do której trafiłam z prośbą o pomoc. Wcześniejsze robiły tyle co sama próbowałam i mówiły, że nic nie da się zrobić. Jak się okazało z pomocą Pana Dariusza I. jednak się dało zrobić i to dużo. Współpraca na wysokim poziomie. Kontakt zawsze na bieżąco. Działanie w etapach, zawsze wiedziałam co robimy, ile to potrwa i co będzie dalej. Szybko, sprawnie i dodatkowo w przyjemnej atmosferze. Wszystkie pożyczki skonsolidowane. Jestem z daleka, podczas całego procesu musiałam tylko raz pojechać do siedziby firmy i również przemiło i przesympatycznie to wspominam :) Serdecznie dziękuję! :) Polecam każdemu!
Michal Zagajski
Michal Zagajski
2022-07-07
Zweryfikowana
Dzięki pomocy Pana Rafa Doroszczuka moje życie stało się lepsze, nie muszę myśleć dzień w dzień jak spłacić dług. Psychicznie jestem zdrowy, gdyż wcześniej myślałem tylko o tym czy i jak spłacę wszystkie kredyty. Polecam z całego serca Pana Rafała, odbierał i doradzał mi o każdej porze dnia. Dziękuję jeszcze raz . Michał.

Skontaktuj się z nami