Kredyt obrotowy pozwoli Twojej firmie uzyskać niezbędne środki na bieżące wydatki związane z biznesową działalnością. Sprawdź, jak wybrać najlepsze wsparcie finansowe i jakie warunki firmom stawiają instytucje bankowe. Przekonaj się, że zewnętrzne źródło finansowania celów przedsiębiorstwa może okazać się koniecznym ratunkiem, aby utrzymać ją na rynku albo uzyskać przewagę konkurencyjną.

Dorota ma ponad 15 letnie doświadczenie w bankowości i na stanowiskach kierowniczych w kilku bankach w Polsce. Specjalizuje się w efektywnym prowadzeniu negocjacji na szczeblach decyzyjnych. Gwarantuje indywidualne i profesjonalne podejście do każdego Klienta i jego problemów. Specjalizacją Doroty są "trudni" klienci na granicy zdolności kredytowej. Ma na swoim koncie wiele pozytywnie rozpatrzonych wniosków kredytowych dla Klientów, którzy uważali, że nie da im się pomóc.
Dorota
Latest posts by Dorota (see all)

  Jak utrzymać płynność finansową firmy?

  Czasy dla właścicieli działalności gospodarczych nie są łatwe. Ogólnoświatowy kryzys, wzrastająca inflacja, coraz większe wymagania potencjalnych klientów i ogromna konkurencja w niemalże każdej branży sprawia, że nie tylko trudno uzyskać przewagę konkurencyjną i stać się liderem, ale w ogóle utrzymać się na rynku i generować dochody.

  Brak ciągłości przychodów, zaległe płatności ze strony biznesowych partnerów, coraz większe rachunki i wzrastające koszty stałe, a do tego konieczność realizowania ciągłych inwestycji w celu rozwoju własnego biznesu. To tylko niektóre z wyzwań, z jakimi musi sobie radzić firma. Nierzadko jedynym ratunkiem okazuje się zewnętrzne wsparcie finansowe. Z pomocą przychodzą instytucje bankowe, które na szczęście oferują różnego rodzaju kredyty firmowe. To między innymi kredyt gotówkowy na dowolny cel dla firm, kredyt inwestycyjny dla firm czy właśnie kredyt obrotowy. Wybierz najlepsze rozwiązanie dla swojej firmy, dopasowane do indywidualnych potrzeb prowadzonej działalności.

  Korzyści, jakie uzyskuje firma dzięki kredytom obrotowym

  Kredyt obrotowy udzielany jest w rachunku obrotowym lub kredytowym, a jego istotą jest możliwość utrzymania przez firmę płynności finansowej. Działalność gospodarcza uzyskuje niezbędne środki, dzięki którym może regulować bieżące płatności. To między innymi:

  • Zobowiązania wobec ZUS i US,
  • wynagrodzenia wypłacane pracownikom,
  • płatności faktur i rachunków stałych,
  • zobowiązania wobec kontrahentów.

  Dzięki zdobytym środkom firma może utrzymać się na rynku, a przede wszystkim uwalnia się od ryzyka generowania przeterminowanych należności. Dla banków i biznesowych partnerów, jak również dla klientów pozostaje w pełni wiarygodna i wypłacalna, a jej wizerunek jest pozytywny. Utrzymanie płynności finansowej jest podstawą funkcjonowania firmy i możliwością w ramach generowania nadwyżek pieniędzy. Stabilność w zakresie generowania dochodów i miesięcznych płatności kosztów stałych pozwala na jej prężną działalność, a nawet przewagę konkurencyjną. Nic dziwnego, że kredyty obrotowe cieszą się wśród firm tak ogromną popularnością i zaraz obok tych inwestycyjnych są zaciągane najczęściej.

  Zwalcz trudną sytuację finansową firmy

  Kredyt obrotowy jest finansowym wsparciem dla firm, które borykają się z problemami z utrzymaniem płynności finansowej. Przyczyny tak negatywnego stanu są różne i bardzo często wręcz niezależne od prowadzonego biznesu. Zmniejszony popyt na dane produkty lub usługi, niekorzystna sytuacja gospodarcza, konkurencja, nieuczciwi kontrahenci, usterka maszyn produkcyjnych, umowy o współpracę podpisane na niekorzystnych warunkach czy zła decyzja w zakresie inwestowania w rozwój firmy. Każdy z tych czynników może sprawić, że firma szybko zaczyna mieć problemy finansowe, więc musi skorzystać z zewnętrznych źródeł uzyskiwania środków pieniężnych. Wybierz kredyt obrotowy dla swojej firmy na najlepszych warunkach.

  Dlaczego warto wziąć kredyt obrotowy?

  • Kredyt obrotowy może być zaciągnięty na dużą kwotę,
  • kredytobiorca może zdecydować się na zobowiązanie spłacane w długim okresie współpracy z bankiem,
  • wypłacane środki udzielane są na dowolny cel, firma może przeznaczyć je wedle indywidualnych potrzeb,
  • środki wypłacane są szybko,
  • kredyt obrotowy udzielany jest na preferencyjnych warunkach i przy minimum formalności,
  • zobowiązanie nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń.

  Jak wybrać najlepszy kredyt obrotowy?

  Większość właścicieli firm nie ma wystarczających kompetencji albo po prostu nie chce tracić czasu na samodzielną weryfikację aktualnych ofert bankowych. Z pomocą przychodzą doświadczeni doradcy finansowi, dzięki którym udaje się zaciągnąć kredyt obrotowy “szyty na miarę” indywidualnych potrzeb, oczekiwań oraz możliwości spłaty.

  To doradca finansowy przeprowadzi szczegółowy wywiad z klientem, poznaje jego potrzeby i sytuację finansową. Na tej podstawie weryfikuje bieżące oferty bankowe, dokonuje kalkulacji kosztowej i przedstawia najlepsze strategie finansowania. Co więcej, dobry doradca jest wsparciem merytorycznym, reprezentuje klienta podczas negocjacji z instytucją bankową, aby uzyskać najkorzystniejsze warunki finansowania. To również ekspert wspiera na każdym etapie ubiegania się o kredyt obrotowy oraz jego spłaty. Pomaga wypełnić wniosek kredytowy i skompletować wszelkie niezbędne dokumenty.

  Pomoc doradcy finansowego to tylko jedna z możliwości skorzystania z najlepszego kredytu dla firm. Wsparciem okazuje się także ranking kredytów obrotowych oraz kalkulator kredytowy. Sprawdź, jak korzystać z tych narzędzi.

  Jak działa ranking kredytów obrotowych?

  Ranking to nic innego, jak zestawienie kluczowych dla atrakcyjności i opłacalności czynników, jakie mają znaczenie w przypadku każdego zobowiązania dedykowanego firmom. Przed złożeniem wniosku kredytowego zawsze warto najpierw porównać co najmniej kilka różnych ofert, aby wybrać zobowiązanie idealne.

  Przy porównaniu konkurencyjnych produktów bankowych, zawsze warto brać pod uwagę:

  • wskaźnik RRSO, który mówi o całkowitych kosztach zobowiązania kredytowego,
  • warunki, jakie musi spełnić kredytobiorca,
  • warunki dotyczące weryfikacji zdolności kredytowej firmy,
  • formalności, jakich wymaga bank,
  • maksymalną wartość kredytu obrotowego,
  • maksymalny czas współpracy z bankiem.

  Aby ranking kredytu obrotowego mógł być wsparciem w zakresie wyboru najlepszego zobowiązania, zestawienie musi być aktualne i publikowane przez niezależne źródło, na przykład portal o tematyce finansowej. Zachodzi ryzyko, że banki mogą publikować rankingi, które faworyzują wybrane oferty.

  Jak korzystać z kalkulatora kredytów obrotowych?

  Kalkulator kredytowy pozwala oszacować nie tylko całkowite koszty, jakie musi ponieść kredytobiorca w całym okresie współpracy z bankiem, ale również zdolność kredytową klienta. To narzędzie sprawdza się, aby móc ocenić wypłacalność firmy w zakresie miesięcznych płatności, odpowiada też na pytanie, czy firma ma w ogóle szanse na uzyskanie kredytu obrotowego. Należy przy tym pamiętać, że kalkulator kredytowy daje jedynie przybliżony wynik, ten ostateczny firma poznaje dopiero po weryfikacji wniosku kredytowego i ocenie zdolności kredytowej przez bank.

  Korzystanie z kalkulatora kredytów obrotowych dla firm jest naprawdę proste. To narzędzie jest dostępne w sieci i można z niego korzystać bezpłatnie. W odpowiednie rubryki wystarczy wpisać konkretne wartości, aby oszacować opłacalność wybranego zobowiązania.

  Zdolność kredytowa firmy

  Banki współpracują z tylko w pełni wiarygodnymi i wypłacalnymi kredytobiorcami. Aby zminimalizować ryzyko niewypłacalności klienta, za każdym razem weryfikują jego zdolność oraz historię kredytową. W przypadku kredytu obrotowego formalności, jakie musi spełnić firma oprócz złożenia wniosku kredytowego, to również dostarczenie:

  • dokumentów świadczących o legalnym funkcjonowaniu działalności gospodarczej,
  • rozliczeń rocznych, faktur i rachunków, które wskazują na wartość generowanych dochodów,
  • dodatkowych zabezpieczeń, jeśli takich wymaga bank.

  Kredyt obrotowy nie wymaga wskazania konkretnego celu, udzielany jest w celu realizowania dowolnych wydatków firmy, a głównym celem takiego finansowania jest możliwość utrzymania przez firmę płynności finansowej. Zdolność kredytowa biznesu wyliczana jest na podstawie:

  • osiąganych dochodów w porównaniu z kosztami stałymi, jakie ponosi firma,
  • raportu BIK, który wskazuje na historię kredytową. Jeśli firma posiada opóźnienia w płatnościach rat innych zobowiązań albo ma przeterminowane należności, raczej nie uzyska kredytu obrotowego,
  • analizy wpływów na konto firmy,
  • branży, w której działa firma i jej ryzyka w zakresie osiąganych dochodów,
  • formy prowadzonej działalności i jej doświadczenia na rynku.

  Kredyt obrotowy najczęściej udzielany jest firmom o ugruntowanej już pozycji na rynku, ale nie oznacza to, że szans na takie zobowiązanie nie mają nowe biznesy. Banki bardzo często współpracują również z początkującymi firmami, bo to właśnie one mają największe trudności, aby utrzymać się w branży, a tym bardziej móc realizować inwestycje w celach rozwoju działalności. W ich przypadku oceniany jest przede wszystkim potencjał w zakresie prężnej aktywności w danym sektorze rynku. Pamiętaj jednak, że firmy, które działają krócej niż rok, mogą korzystać z kredytu obrotowego na nieco gorszych warunkach.

  Koszty kredytu obrotowego

  Banki nie działają charytatywnie, ale dla generowania zysków, dlatego nie ma możliwości, aby kredyt obrotowy dla firm mógł zostać udzielony bez żadnych kosztów. Kredytobiorca powinien być świadomy dodatkowych opłat, jakie będzie musiał ponosić w całym okresie współpracy. To dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na wskaźnik RRSO, który o nich mówi. W skład kosztów kredytu obrotowego wchodzi:

  • oprocentowanie, na które składa się stopa procentowa ustalana przez Radę polityki pieniężnej oraz marża banku,
  • prowizja, jaką bank pobiera za weryfikację wniosku kredytowego oraz udzielenie zobowiązania,
  • ubezpieczenie,
  • prowadzenie rachunku do obsługi kredytu,
  • ewentualne odsetki karne za zwłokę w spłacie miesięcznych rat.

  Wszystkie te koszty i ich wysokość sprawiają, że kredyt obrotowy może być opłacalny dla firmy albo niestety przyczynić się do jeszcze większych problemów finansowych. Dokładna kalkulacja uchroni przed podjęciem złej decyzji.

  Kredyt obrotowy krok po kroku - podsumowanie

  Firma, która chce uzyskać niezbędne wsparcie finansowe na bieżące wydatki, musi przede wszystkim określić cel wydatkowania otrzymanych środków. Jeśli prowadzisz biznes, odpowiedz na pytanie:

  • Czy na pewno potrzebujesz zewnętrznego wsparcia finansowego?
  • Jaki cel ma być spełniony dzięki dodatkowym środkom?
  • Jaki efekt da realizacja celu?
  • Czy firmę stać na spłatę miesięcznych rat?

  Decyzja o wzięciu kredytu obrotowego musi być racjonalna. Niektóre wydatki są konieczne, aby móc utrzymać firmę na rynku i nie stać się dłużnikiem, inne mogą okazać się zupełnie zbędne. Kredyt obrotowy najlepiej sprawdza się, kiedy biznes zagrożony jest wizją upadłości albo poważnych problemów finansowych. Takie zobowiązanie nie sprawdzi się w celach realizacji wygórowanych potrzeb. Wtedy lepszą opcją jest kredyt inwestycyjny, aby móc rozwijać działalność.

  Kiedy masz już pewność, że to właśnie kredyt obrotowy będzie najlepszym rozwiązaniem w zakresie radzenia sobie z finansowymi problemami firmy, dokonaj weryfikacji różnych ofert. Pamiętaj, że każdy bank realizuje własną politykę współpracy z klientami, dlatego każdy kredyt obrotowy jest inny. Zobowiązania mogą być udzielane tylko doświadczonym firmom albo działalnością, które od co najmniej 6 miesięcy prowadzą konto bankowe w danej instytucji bankowej. Wymagania banków są różne, dlatego wybieraj takie kredyty, które masz szansę otrzymać.

  Zwracaj uwagę na koszty oraz warunki weryfikacji zdolności kredytowej. Sprawdź, czy wymagana kwota może być w ogóle udzielona przez bank. Poznaj również opinie innych firm, które już korzystały z tego rodzaju wsparcia.

  Najważniejsze, aby kredyt obrotowy został wybrany wedle indywidualnych potrzeb, preferencji i możliwości spłaty. Tylko zobowiązanie, które jest “szyte na miarę” pozwala spełniać cele firmy.

  Zanim złożysz wniosek do konkretnego banku, przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty. Musisz wiedzieć, że urzędowe zaświadczenia, na przykład te o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS nie mogą być starsze niż sprzed miesiąca.

  Skorzystaj z profesjonalnego doradztwa

  Jak widzisz, samodzielny wybór najlepszego kredytu obrotowego może być trudny, tak samo jak spełnienie wszystkich formalności. Właśnie dlatego potencjalni kredytobiorcy, którzy chcą uzyskać finansowe wsparcie, najczęściej oczekują w tym zakresie wsparcia profesjonalnych doradców z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Co ważne, złożone procedury ubiegania się o kredyt obrotowy dla firm mogą zajmować mnóstwo czasu, który lepiej poświęcić na realną działalność biznesu. Eksperci wyręczają właścicieli przedsiębiorstw we wszystkich formalnościach.

  Kredyt obrotowy jest odpowiedzią na niestety pojawiające się coraz częściej problemy firm w zakresie utrzymania płynności finansowej. Dowolny cel wydatkowania uzyskanych środków, szybka decyzja kredytowa i minimum formalności, to główne zalety takiego zobowiązania. Być może to właśnie kredyt obrotowy będzie stanowić “ostatnią deskę ratunku” w celu utrzymania Twojego biznesu na rynku! Wybierz zobowiązanie na najlepszych warunkach współpracy, tanie i z dogodnym terminem spłaty.

  Nasz zespół

  Mamy wyłącznie pozytywne opinie

  Na podstawie 214 opinii.
  Patryk Grynfelder
  Patryk Grynfelder
  2022-09-18
  Zweryfikowana
  Gorąco polecam , Pan Dariusz I. Najlepszy specjalista z ciężkiej sytuacji z której myślałem że nie ma już wyjścia Pan Darek rozwiązał moje problemy , codzienny kontakt wsparcie i wszystko załatwione tak jak trzeba na najwyższym poziomie . 10/10 Polecam .
  Monika Lipska
  Monika Lipska
  2022-09-07
  Zweryfikowana
  Trafienie na Pana Rafała to było dla mnie wielkie szczęście. Pełen profesjonalizm, świetny kontakt. Ogromna wiedza, a przede wszystkim pomoc, dzięki której na dzień dzisiejszy mogę spać spokojnie. Żadna inna firma nie była w stanie mi pomóc, a szukałam chyba wszędzie. Polecam!
  Tom Nowy
  Tom Nowy
  2022-09-03
  Zweryfikowana
  Dzięki tej firmie, a szczególnie dzięki pomocy Pani Doroty, wyszedłem z kilkumiesięcznego przymusu zaciągania chwilówek praktycznie tego samego dnia, w którym dostawałem wypłatę. Pomoc Pani Doroty okazała się cudem, na który czekałem, ponieważ udało mi się przenieść całe zadłużenie do zwykłego banku na bardzo korzystnych warunkach. Polecam tę firmę każdemu, kto wpadł w spiralę pożyczkową i chciałby się z niej w końcu wydostać!
  Denis Gierojewski
  Denis Gierojewski
  2022-09-02
  Zweryfikowana
  Na tę firmę trafiłem w sumie przez przypadek, szukając pomocy. Był to pierwszy strzał i trafiony w 10! Chciałbym podziękować szczególnie Panu Arturowi Kuzioła, który zajął się moją sprawą. Byliśmy w stałym kontakcie, jeśli coś było nie jasne to Pan Artur od razu wyjaśniał o co chodzi i teraz mogę odetchnąć z ulgą. Serdecznie polecam!
  Arkadiusz Mielczarek
  Arkadiusz Mielczarek
  2022-08-31
  Zweryfikowana
  wszystko pozytywnie załatwione pełen profesjonalizm polecam pana RAFAŁA .D. w sprawach dla nas nie do ogarniecia JESZCZE RAZ DZIEKUJE
  Noemi
  Noemi
  2022-07-18
  Zweryfikowana
  Jeśli dobrze pamiętam to trzecia firma do której trafiłam z prośbą o pomoc. Wcześniejsze robiły tyle co sama próbowałam i mówiły, że nic nie da się zrobić. Jak się okazało z pomocą Pana Dariusza I. jednak się dało zrobić i to dużo. Współpraca na wysokim poziomie. Kontakt zawsze na bieżąco. Działanie w etapach, zawsze wiedziałam co robimy, ile to potrwa i co będzie dalej. Szybko, sprawnie i dodatkowo w przyjemnej atmosferze. Wszystkie pożyczki skonsolidowane. Jestem z daleka, podczas całego procesu musiałam tylko raz pojechać do siedziby firmy i również przemiło i przesympatycznie to wspominam :) Serdecznie dziękuję! :) Polecam każdemu!
  Michal Zagajski
  Michal Zagajski
  2022-07-07
  Zweryfikowana
  Dzięki pomocy Pana Rafa Doroszczuka moje życie stało się lepsze, nie muszę myśleć dzień w dzień jak spłacić dług. Psychicznie jestem zdrowy, gdyż wcześniej myślałem tylko o tym czy i jak spłacę wszystkie kredyty. Polecam z całego serca Pana Rafała, odbierał i doradzał mi o każdej porze dnia. Dziękuję jeszcze raz . Michał.

  Skontaktuj się z nami