Kredyt konsolidacyjny online

Posiadanie kilku a czasem kilkunastu zobowiązań wobec różnych placówek kredytowych jest problematyczne. Wiedzą o tym zwłaszcza osoby płacące wiele rat jednocześnie. Istnieje jednak sposób, by opłaty za kredyt gotówkowy, karty kredytowe czy limity odnawialne połączyć w jedno zobowiązanie o niższej racie.

Czym jest konsolidacja kredytu?

Produkt kredytowy, który konsoliduje zobowiązania powstał w odpowiedzi na problemy kredytobiorców ze spłatą wielu zobowiązań jednocześnie. Sama konsolidacja kredytu jest niczym innym, jak złączeniem wielu pożyczek w jedną o niższej racie. Obniżenie comiesięcznej kwoty spłaty jest zazwyczaj możliwe dzięki wydłużeniu okresu kredytowania - konsolidacja zakłada połączenie kilku zobowiązań w jedno spłacane dłużej, lecz w zauważalnie niższych ratach. Banki umożliwiają klientom skonsolidowanie najczęściej kredytów ratalnych. Zazwyczaj umowa zawierana z kredytodawcą dotyczy połączenia ze sobą kredytów gotówkowych. Dużo mniej banków dopuszcza konsolidację karty kredytowej czy limitu odnawialne (tak zwanego debetu). Rzadkością jest możliwość konsolidacji kredytu hipotecznego, głównie z racji niskiej opłacalności takiego zabiegu. Kredyt mieszkaniowy jest jednym z najtańszych rodzajów finansowania w ogóle.

Co ciekawe, konsolidacja chwilówek i tradycyjnych kredytów nie musi mieć charakteru wniosku składanego osobiście w wybranej placówce bankowej. Coraz częściej stosowaną praktyką jest umożliwianie klientom składania wniosku o konsolidację za pośrednictwem formularzy online. Jak wygląda ten proces i co można powiedzieć o korzyściach i zagrożeniach wynikających z podjęcia decyzji o wnioskowaniu przez Internet?

Wszystko, co musisz wiedzieć o konsolidacji kredytu online

Choć konsolidacja chwilówek online jest możliwa i wybiera ją coraz szersza grupa klientów, to nie oznacza to, że proces ten jest łatwiejszy niż tradycyjny. Najczęściej bowiem klienci składający wniosek przez Internet proszeni są o złożenie dokumentów potwierdzających ich tożsamość, czy wielkość zadłużenia. Ubiegając się o konsolidację warto również mieć na uwadze fakt, iż banki biorąc pod uwagę zdolność kredytową podchodzą znacznie ostrożniej z racji mniejszej ilości danych. Co można powiedzieć na temat samych korzyści i wad zdecydowania się na konsolidację kredytu online?

Co zaliczyć można do zalet wnioskowania przez Internet?

Na oddłużanie poprzez zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego decydują się zwłaszcza te osoby, które stawiają na oszczędność czasu. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że składanie wniosku online jest zdecydowanie krótszym procesem, niż w przypadku wizyty w placówce stacjonarnej wybranego banku czy nawet pośrednika kredytowego. Dodatkowo, internetowe wnioskowanie o konsolidację jest dobrym rozwiązaniem dla klientów bez pożyczek pozabankowych tak zwanych chwilówek, którzy chcą uprościć swoje płatności wobec innych banków i płacić jedną, mniejszą ratę. Kredyt konsolidacyjny zaciągany online pozwala również zawrzeć umowę z danym bankiem niezależnie od miejsca przebywania potencjalnego klienta. Między innymi te kwestie mają kluczowy charakter w czasie podejmowania decyzji o składaniu wniosku przez Internet. 

Kredytobiorca nie może zapomnieć, że zaciągany kredyt konsolidacyjny w dalszym ciągu stanowi jego zobowiązanie. Choć zobowiązania wobec innych jednostek pokryte są przez określony bank to kredytobiorca zobowiązany jest spłacić zaciągniętą pożyczkę według kosztów ustalonych w umowie. Comiesięczne raty w przypadku kredytu konsolidacyjnego zaciąganego online i stacjonarnie są niższe, niż w przypadku spłaty zobowiązań oddzielnie, lecz często ogólny koszt transakcji jest wyższy.

Wady złożenia wniosku o kredyt konsolidacyjny online

Niewątpliwie wadą konsolidacji kredytu online będzie brak indywidualnego podejścia banku wobec sytuacji dłużnika. Wybierając internetowy formularz bank nie ma możliwości dokładnie ocenić wiarygodności wnioskującego, przez co często stosuje wobec niego bardziej restrykcyjne normy przy wydawaniu decyzji kredytowej. Ponadto zgłaszając się w sprawie konsolidacji przez Internet każdy klient jest oceniany przez algorytmy banków, które nie przewidują jakichkolwiek odstępstw od procedur. Bardzo ważnym minusem będzie również wygenerowanie dodatkowych zapytań kredytowych do BIK w przypadku wnioskowania online, a także wyższa cena tego typu kredytów. Warto bowiem pamiętać, że mimo iż comiesięczna rata skonsolidowanego kredytu jest mniejsza, niż spłacanie zobowiązań oddzielnie, to ogólny koszt umowy jest wyższy. W przypadku zobowiązania online będzie wynosić on więcej, niż w przypadku kredytów udzielanych oddziałowo, gdzie mamy możliwość negocjacji ceny kredytu.

Jeśli w Twoim przypadku uzyskanie kredytu konsolidacyjnego przez Internet skończyło się odmowami, zgłoś się do nas a określimy w czym leży problem i z nami go rozwiążesz!

POZOSTAŁE

Baza wiedzy